wtorek, 23 maja 2017 r.  Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Wiadomości z tagiem Eksperci  RSS
Słyszałeś o WannaCry? Sprawdź czy Ci zagraża!

Dodano: 20.05.2017 4:58 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Firmy telekomunikacyjne, banki, szpitale i ministerstwa na całym świecie padły ofiarą tego nad wyraz skutecznego ataku. Zaktualizowany system Windows chroni przed wspomnianym atakiem. Eksperci z firmy ESET przygotowali narzędzie pozwalające sprawdzić, czy system Windows posiada stosowne poprawki, czyniące go odpornym na ataki z wykorzystaniem m.in. ransomware'u WannaCry.

Źródło: www.telix.pl

Adylkuzz infekuje te same urządzenia co WannaCry

Dodano: 19.05.2017 11:49 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy STORMSHIELD ostrzegają przez złośliwym oprogramowaniem o nazwie Adylkuzz, które wykorzystuje podczas ataku tę samą lukę w systemie Windows, z której korzysta zagrożenie WannaCry. Złośliwy plik Adylkuzz służy do pozyskiwania kryptowaluty Monero, a skala tego ataku może być nawet większa niż WannaCry.

Tagi: Eksperci
Źródło: www.telix.pl

Netflix przez rok za darmo? Uważaj na WhatsApp, nie daj się nabrać!

Dodano: 17.05.2017 12:42 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy ESET ostrzegają przed wiadomościami rozprzestrzeniającymi się za pomocą komunikatora WhatsApp, w których użytkownicy skłaniani są do aktywacji darmowej usługi w serwisie Netflix. Celem oszustów jest wysyłanie wiadomości na numery SMS Premium z urządzenia ofiary.

Źródło: feedproxy.google.com

Rok 2016 był rekordowy pod względem wycieków danych

Dodano: 16.05.2017 6:15 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Jak wynika z raportu IBM X-Force Threat Intelligence Index 2017, w 2016 r. z baz danych wyciekły ponad 4 miliardy rekordów, o 566 proc. więcej niż rok wcześniej. Eksperci z IBM Security wskazują także na zmieniające się cele cyberprzestępców - coraz częściej są nimi nieustrukturyzowane dane, takie jak archiwalna poczta elektroniczna, dokumenty biznesowe, kody źródłowe oprogramowania czy przedmioty własności intelektualnej.

Źródło: www.telix.pl

Fakty i mity dotyczące żywotności baterii w laptopie

Dodano: 12.05.2017 9:03 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Każdy, kto na co dzień korzysta z laptopa, zauważa, że z czasem wydajność jego baterii spada. Winna jest technologia, która wciąż daleka jest od doskonałości. Fora i portale internetowe pełne są porad, które mają pomóc wydłużyć życie baterii w komputerach przenośnych. Eksperci GoRepair sprawdzają, które z nich rzeczywiście są pożyteczne, a które nie.

Źródło: di.com.pl

Groźna luka w Windows 10 załatana ekspresowo

Dodano: 10.05.2017 9:02 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z Google znaleźli niebezpieczną lukę w systemach Windows 10, RT, 8.1 i 7. Poinformowali Microsoft, a ten błyskawicznie ją załatał.

Źródło: www.benchmark.pl

T-Bull - wyprodukowanie gry na system iOS jest znacznie prostsze niż na Androida

Dodano: 10.05.2017 4:53 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Gry mobilne cieszą się coraz większą popularnością i pobierane są przez setki milionów użytkowników na całym świecie. Co ważniejsze, tytuły przeznaczone na smartfony i tablety zdetronizowały już pecety i konsole. Eksperci podają, że w 2016 roku udział gier mobilnych w całym rynku osiągnął wartość 36,9 miliarda dol.& W tym roku jego wartość może sięgnąć 46,1 mld dol.

Tagi: Eksperci
Źródło: www.telix.pl

Samsung producentem samochodów?

Dodano: 08.05.2017 13:32 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci przewidują, że niedługo przyjdzie taki dzień, w którym po ulicach miast poruszać będą się w większości, a może nawet wyłącznie, auta bez kierowcy. Nie dziwi więc, że rośnie liczba firm zainteresowanych produkcją tego typu samochodów. W minionym tygodniu Samsung otrzymał pozwolenie na rozpoczęcie testów auta bez kierowcy w Korei Południowej. Samochód będzie wyposażony w [...]

Źródło: www.coslychacwbiznesie.pl

Umieszczasz zdjęcia swojego dziecka w sieci? A co jeśli zostanie... prezydentem!

Dodano: 08.05.2017 8:40 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Czy umieszczając zdjęcie swojego dziecka w Internecie zastanawiałeś się kiedyś, jak może to wpłynąć na jego bezpieczeństwo i prywatność, nie tylko w danej chwili, ale także w przyszłości? Eksperci bezpieczeństwa z firmy ESET przypominają, że raz wrzucona do sieci treść, zostaje w niej na zawsze. Rodzice powinni zatem brać pod uwagę fakt, że uchodzące za zabawne w danym momencie zdjęcie pociechy, może w przyszłości ośmieszyć dorosłe już dziecko.

Źródło: www.telix.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 Informacje ze świata IT - neobit.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone