środa, 24 maja 2017 r.  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Wiadomości z tagiem Komisja  RSS
Koniec roamingu w UE, ale nie w Polsce. Regulatorzy rynku grożą operatorom karami finansowymi

Dodano: 22.05.2017 20:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zgodnie z unijnymi przepisami od połowy czerwca we wszystkich krajach Wspólnoty zostaną zniesione opłaty roamingowe za SMS-y i połączenia wykonywane z zagranicy. Na razie nie dotyczy to jednak Polski, ponieważ większość telekomów nie zgadza się na zlikwidowanie dodatkowych opłat. Jedyną siecią, która zastosowała się do unijnych wytycznych, jest Orange. Pozostali najwięksi operatorzy – Play, Plus i T-Mobile – zdaniem regulatorów nie zaproponowali cenników zgodnych z zasadą „roaming jak w kraju”. Sprawie uważnie przygląda się Komisja Europejska, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej, które grożą operatorom karami finansowymi.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Polska też chce mieć większą kontrolę nad internetem

Dodano: 22.05.2017 20:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Fundacja Panoptykon dotarła do projektu ustawy poszerzającej uprawnienia Komisji Nadzoru Finansowego. KNF ma dostać możliwość wyłączania witryn, które łamią prawo. Chodzi o serwisy nieuczciwie sprzedające usługi finansowe. Już teraz państwo może blokować np. strony hazardowe.

Źródło: www.chip.pl

Kolejna instytucja z prawem do blokowania stron w internecie?

Dodano: 22.05.2017 16:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Projekt nowelizacji ustawy o Komisji Nadzoru Finansowego da tej instytucji możliwość blokowania stron internetowych.

Źródło: tech.wp.pl

Jak działa polski roaming... jak w domu - zestawienie

Dodano: 21.05.2017 7:34 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska zapowiedziała koniec roamingu na 15 czerwca. Od tego dnia wszyscy mieszkańcy Unii mają płacić za połączenia i SMS-y wykonane za granicą tak jak u siebie w kraju (roam like at home). Na początku minionego tygodnia krajowi operatorzy: T-Mobile Polska, Orange Polska, P4 (Play), Grupa Cyfrowy Polsat (Plus) - ogłosili swoje nowe stawki. Praktyka pokazała jednak co innego - większość operatorów zdecydowała się jednak na pobieranie dodatkowych opłat.

Źródło: www.telix.pl

Komisja Europejska chce od Facebooka 110 milionów euro za manipulacje przy zakupie WhatsApp

Dodano: 19.05.2017 18:55 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska nałożyła na Facebook grzywnę w wysokości 110 milionów euro. Jest to kara za nieprecyzyjne informacje, które serwis dostarczył unijnym instytucjom starając się o pozwolenie na zakup aplikacji WhatsApp. Facebook przyznaje się do błędu, ale nie do świadomego wprowadzania Komisji Europejskiej w błąd.  

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Gigantyczna kara dla Facebooka

Dodano: 18.05.2017 22:31 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska ukarała Facebooka grzywną w wysokości 110 milionów euro za wprowadzenie KE w błąd przy przejmowaniu WhatsAppa.

Źródło: www.telepolis.pl

UOKiK o nowym roamingu: tylko Orange Polska spełnia zasadę „roam like at home”. KE zaskoczona treścią cenników Play i T-Mobile

Dodano: 18.05.2017 20:56 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zabrał głos w sprawie zaproponowanych przez operatorów nowych stawek roamingowych po 15 czerwca 2017 r. Według regulatora tylko Orange przystosował się w pełni do wymagań unijnych, pozostali operatorzy „wybrali nieco inne podejście”. Tymczasem Komisja Europejska jest zaskoczona treścią cenników Play i T-Mobile Polska.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Intel i Samsung też oskarżają Qualcomma o nieuczciwe praktyki

Dodano: 18.05.2017 5:14 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Spór na linii Apple - Qualcomm - FCC (Federalna Komisja ds. Komunikacji) zaostrza się coraz bardziej, a ława oskarżycieli powiększa się o kolejne podmioty zarzucające amerykańskiej firmie nieuczciwe praktyki. Wśród firm zarzucających Qualcommowi granie patentami na osłabienie konkurencji są między innymi Intel i Samsung. Południowo kore...

Źródło: feedproxy.google.com

Bruksela zaskoczona roamingiem Play i T-Mobile Polska, Plusa jeszcze nie poznała

Dodano: 18.05.2017 3:29 | 16 odsłon | 1 komentarzy

Do 15 maja unijni operatorzy mieli przedstawić swoim klientom oraz Komisji Europejskiej zaktualizowane cenniki usług. Jak dowiedział się PAP, Komisja Europejska jest zaskoczona treścią cenników Play i T-Mobile Polska (cenników Plus jeszcze nie dostarczył), bo są one sprzeczne z ideą roam like at home. Deklaruje, że jest w stałym kontakcie z UKE i po dalszych analizach będzie interweniować.

Źródło: www.telix.pl

Nowe ceny roamingu w ogniu krytyki Komisji Europejskiej i UKE

Dodano: 17.05.2017 21:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zaproponowane przez największych polskich operatorów telekomunikacyjnych nowe ceny usług w roamingu w większości wypadków budzą poważne wątpliwości ze strony regulatorów. Swoje wątpliwości dotyczące zgodności stawek z regulacjami unijnymi wyraża zarówno Komisja Europejska, jak i Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 Informacje ze świata IT - neobit.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone