niedziela, 30 kwietnia 2017 r.  Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana
Wiadomości z tagiem Usługa  RSS
ATM: centrum danych w górę, telekomunikacja w dół

Dodano: 29.04.2017 0:05 | 6 odsłon | 1 komentarzy


Długo kazał czekać na raport za 2016 r. giełdowy ATM. Dzisiaj spółka te informacje. Znajdujemy w nich nieznacznie wyższe w porównaniu do 2016 r. przychody (132 mln zł) oraz marżę na sprzedaży (71 mln zł). Nieznacznie obniżyła się natomiast wartość EBITDA (31 mln zł) i dosyć znacząco zysk operacyjny (7,3 mln zł).
Spółka zanotowała w ubiegłym roku prawie 10 mln zł straty netto, przede wszystkim z powodu aktualizacji wartości 21 proc. udziałów ulokowanej w Holandii, ale w istocie rosyjskiej spółki, Linx Telecommunications (- 17 mln zł). Mimo odpisu aktualizującego w dół wartość akcji Linx, ATM zainkasuje w tym roku 1,1 mln euro dywidendy z jej zysków za ub.r.
Na wynikach finansowych ATM w 2016 r. odbiły się również koszty restrukturyzacji w wysokości prawie 9 mln zł. Spółka zainwestowała niebudżetowaną kwotę 4,5 mln zł w nowe systemy CRM, ERP oraz provisioningu.
Usługi centrów danych (DC) wygenerowały w ubiegłym roku 70 proc. całej wartości EBITDA spółki, podczas gdy telekomunikacja 30 proc. I to jest kwintesencją sytuacji obu kluczowych segmentów operacyjnych ATM. W obszarze DC parametry finansowe rosną, w obszarze telekomunikacji spadają. Telekomunikacja wygenerowała w ub.r. 1 mln straty operacyjnej.
Tutaj warto zwrócić uwagę, że ATM przeklasyfikował do telekomunikacji przychody i koszty z tego typu usług związane bezpośrednio z usługami DC. Relokacja kosztów mogła jeszcze bardziej obniżyć efektywność finansową obszaru telekomunikacji, i to z pełnym zamysłem zarządu spółki. Nie jest tajemnicą, że spółka stawia głównie na segment DC, jako filar strategii i główne aktywo dla przyszłego nabywcy ATM. Głośno zakomunikowana przez ATM polityka "neutralnego centrum danych" - jeżeli rzeczywiście będzie realizowana - oznacza w praktyce poświęcenie interesów własnego segmentu telekomunikacyjnego celem wsparcia segmentu DC.
Jeżeli chodzi o wyniki obszaru DC w 2016 r., to spółka podkreśla 58 proc. zajętości powierzchni kolokacyjnej oraz 30-proc. wzrost wartości sprzedaży serwerów dedykowanych. W obszarze telekomunikacji spadają jej nieodmiennie przychody z usług transmisji danych, ale rosną przychody z dostępu do internetu.
W 2016 r. w ATM ustalił się na poziomie właścicielskim sojusz pomiędzy funduszem MCI oraz współzałożycielem spółki Tadeuszem Czichoniem związany również ze zmianami w zarządzie spółki i objęciem prezesury przez Sylwestra Biernackiego.

Tagi: Lite, Usługa
Źródło: www.telko.in

Nowy serwis bankowy T-Mobile w wersji responsywnej i z bezpieczniejszą weryfikacją dostępu

Dodano: 27.04.2017 22:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Platforma T-Mobile Usługi Bankowe wprowadziła nową wersję swojego serwisu internetowego. Teraz ma być on dostępny w technologii responsywnej (RWD) przystosowanej nie tylko do smartfonów, lecz także do komputerów. Inne nowości to wyświetlanie użytkownikowi tylko najważniejszych dla niego informacji oraz wyższy poziom bezpieczeństwa serwisu.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Nowy serwis T-Mobile Usługi Bankowe

Dodano: 26.04.2017 14:22 | 2 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile Usługi Bankowe, czyli wspólny projekt Alior Banku i T-Mobile, udostępnił klientom nowy serwis transakcyjny.

Źródło: www.telepolis.pl

T-Mobile Usługi Bankowe - wystarczy wcisnąć przycisk w telefonie

Dodano: 26.04.2017 9:15 | 3 odsłon | 1 komentarzy

W ślad za aplikacją mobilną, T-Mobile Usługi Bankowe, wspólny projekt Alior Banku i T-Mobile, udostępnia klientom całkowicie nową bankowość internetową. Klienci T-Mobile Usługi Bankowe mogą zarządzać swoimi finansami w łatwy i wygodny sposób za pomocą dowolnego urządzenia: komputera, tabletu i smartfona.

Źródło: www.telix.pl

Zdjęcia Google, czyli jak zabezpieczyć zdjęcia ze smartfona w chmurze?

Dodano: 25.04.2017 15:26 | 4 odsłon | 1 komentarzy

Aparaty cyfrowe, a później aparaty w telefonach spowodowały, że w końcu możemy tanio i skutecznie utrwalać najpiękniejsze wspomnienia. Ale jak je zabezpieczyć? Na szczęście rozwiązanie jest wyjątkowo proste. Usługi chmurowe, takie jak Zdjęcia Google, możemy tak skonfigurować, żeby dbały o bezpieczeństwo naszych zdjęć. A jakby tego było mało, możemy je wykorzystać również do innych, pożytecznych celów.

Tagi: Usługa
Źródło: softonet.pl

Poczta Polska w nowej strategii stawia na e-commerce, e-urząd i pocztę elektroniczną

Dodano: 20.04.2017 11:54 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Usługi cyfrowe i administracyjne, obsługa rynku e-commerce oraz logistyka dla handlu międzynarodowego to główne filary nowej strategii Poczty Polskiej. Spółka stawia na aktywne włączenie się w obsługę rządowych programów i chce się stać partnerem państwa przy cyfryzacji usług administracyjnych.

Tagi: Usługa
Źródło: feedproxy.google.com

Netflix ma już prawie 100 mln użytkowników

Dodano: 19.04.2017 13:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Usługa cały czas rośnie w siłę. Netflix ujawnił wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku i przy okazji ujawnił liczbę osób, które korzystają z jego platformy strumieniowania wideo. Podmiot może mieć powody do zadowolenia, bo coraz więcej użytkowników sieci jest zainteresowanych jego ofertą. Niemniej, tempo wzrostu liczby klientów jest nieco niższe niż wcześniej zakładano.

Źródło: pclab.pl

210 milionów użytkowników usług chmury Huawei w 2016 roku

Dodano: 12.04.2017 15:55 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Usługi w chmurze dla konsumentów (Huawei Consumer Cloud Services) skupiają się na dostarczeniu rozwiązań dla użytkowników indywidualnych. Wszystko to, aby zwiększyć lojalność konsumentów oraz zbudować zrównoważony ekosystem dla urządzeń Huawei.

Źródło: www.telix.pl

Usługa Visa Checkout już dostępna w Polsce

Dodano: 11.04.2017 19:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Pierwsi polscy detaliści - RTV EURO AGD oraz OLEOLE! - wdrożyli Visa Checkout. Usługa ułatwia płatności za zakupy online z każdego urządzenia. Debiutowi Visa Checkout w Polsce towarzyszą atrakcyjne promocje dla konsumentów.

Tagi: Vibe, Usługa
Źródło: www.telix.pl

Wystartowało YouTube TV

Dodano: 07.04.2017 20:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Po licznych przeciekach Google zdecydowało się w końcu oficjalnie zapowiedzieć YouTube TV. Usługa pozwala na streamowanie z dowolnego urządzenia z Androidem materiałów oferowanych przez amerykańskie stacje telewizyjne.

Źródło: www.chip.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 Informacje ze świata IT - neobit.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone