neobit.pl

Najlepsza elektronika użytkowa

Czemu dzieci wolą grać na konsoli od spędzania czasu z rodziną?

Czemu dzieci wolą grać na konsoli od spędzania czasu z rodziną?
Nasi podopieczni urodzeni w czasach łatwego dostępu do internetu a co za tym idzie również bezproblemowego dostępu do komputera, konsoli czy telefonów. Wolą oni spędzać czas z rówieśnikami od spędzenia czasu z najbliższymi.

Kiedy opowiadamy dzieciom o tym, jak my sami spędzaliśmy czas. Ten czas to była zabawa ze znajomymi często wytrzeszczają oczy. Nie są w stanie uwierzyć, że potrafiliśmy spędzać godziny na dworze na graniu w klasy, chowanego czy też berka. Karą najbardziej dotkliwą dla nas był szlaban na wychodzenie na dwór. Dziś dajemy naszym dzieciom kary w postaci zakazu używania konsoli, komputerów oraz telefonów komórkowych.

Urządzenia, które ciągle marnują prąd

Czemu tak się stało? Jak nad tym zapanować?

My wszyscy zaplątaliśmy się w tym innym świecie niż ten, w jakim my zostaliśmy wychowani. Wśród nas są rodzice, którzy chronią dzieci przed elektroniką i tacy, którzy wyliczają godzinowo spędzony czas na nowościach. Rodzice dzieci, którzy nie wiadomo kiedy się stali uzależnieni, mają problem. Dostęp do spędzania czasu online stał się dla nich ich własnym prywatnym życiem i światem. Możemy temu zaradzić w prosty sposób, tylko czas potrafi naprawić wszystko. Zachęćmy dziecko do wspólnych wyjść. Zabierzmy je tam, gdzie czuje się równie spełniony, jak podczas gry może to być wyjście do zoo, muzeum, jak również gokarty. Po powrocie niby przypadkiem znajdźmy całkiem podobny program w telewizji o miejscu, w którym byliście. Porozmawiajcie o tym, gdzie wybierzecie się kolejnego wolnego dnia. Przedstawcie świat dziecku na nowo. Wbrew pozorom to nic trudnego, nawet jeśli wasza pociecha będzie chciała przeżyć surwiwal to nic. Przecież wy dobrze wiecie jak radzić sobie ze wszystkim. Poświećcie czas dziecku, wtedy on odwzajemni się tym samym.

1 thought on “Czemu dzieci wolą grać na konsoli od spędzania czasu z rodziną?

Dodaj komentarz