neobit.pl

Najlepsza elektronika użytkowa

Na co zwrócić uwagę, kupując tablet?

Chcesz kupić tablet, ale nie wiesz, które urządzenie będzie dla Ciebie optymalną opcją? Aby mieć pewność, że ostatecznie zdecydujesz się na odpowiedni tablet, musisz zwrócić uwagę na szereg różnorodnych parametrów. Jakich? Szczegóły znajdziesz w niniejszym tekście.

  1. Jaki tablet wybrać?
  2. Systemy operacyjne w tabletach – jakie są najlepsze tablety?
  3. Akcesoria do tabletów – co warto kupić?

Tablet to urządzenie, które łączy w sobie pewne funkcje znane nam ze smartfonów oraz komputerów. Dziś na rynku można znaleźć ulepszone rozwiązania, które sprawdzą się nie tylko do oglądania filmów, przeglądania Internetu czy innej rozrywki. W połączeniu z odpowiednimi akcesoriami tablety można wykorzystać także do pracy. Na co zwrócić uwagę, kupując tablet? Już teraz sprawdź, jakie parametry są ważne. Dzięki zapoznaniu się z nimi będziesz mieć pewność, że ostatecznie zdecydujesz się na optymalne urządzenie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania i wymagania.

Jaki tablet wybrać?

Interesują Cię tablety, ale nie wiesz, na które urządzenia warto zwrócić uwagę? W pierwszej kolejności zastanów się, do czego właściwie potrzebujesz produktu tego rodzaju. Jeśli jedynie do przeglądania Internetu i oglądania filmów, nie musisz wybierać urządzeń z najwyższej półki cenowej. Ważne, by miały odpowiednią ilość pamięci RAM oraz procesor, co w połączeniu zagwarantuje płynne działanie. Jeśli jednak chcesz wykorzystać tablet również do pracy czy grania w gry mobilne, warto rozważyć zakup modeli wyróżniających się nieco lepszymi parametrami technicznymi. Jakimi?

Kupując tablet, zwróć uwagę szczególnie na takie parametry, jak rozdzielczość, typ i rozmiar ekranu, pamięć RAM oraz pamięć wewnętrzna. Rozdzielczość ma wpływ między innymi na szczegółowość obrazu, który wyświetla ekran. Jeśli zaś chodzi o typ ekranu, standardem jest tak zwany TFT. Na przykład w popularnych urządzeniach marki Samsung, które znajdziesz między innymi na stronie https://www.oleole.pl/ipad-i-tablety-multimedialne,_Samsung.bhtml, nierzadko stosuje się ten typ ekranu. Zależy Ci na szerokich kątach widzenia czy lepszym odwzorowaniu kolorów? W takiej sytuacji wybierz tablety z matrycą IPS. Realistyczną głębię barw natomiast gwarantuje ekran, który wykonuje się w technologii AMOLED oraz Retina. AMOLED również montuje się we wspomnianych urządzeniach Samsung, Retina natomiast to rozwiązanie, w które wyposaża się tablety Apple.

Kolejnym czynnikiem jest rozmiar ekranu. Na rynku znajdziesz urządzenia z ekranem od 7 cali w górę – nawet do 13 cali. Największą popularnością cieszą się tablety 10 cali, które są wystarczającym rozwiązaniem, jeśli chodzi o przeglądanie Internetu, granie w gry mobilne, a nawet oglądanie filmów w stosunkowo komfortowych warunkach. Jeśli natomiast potrzebujesz urządzenia do pracy biurowej, lepszą opcją będą tablety 12 cali, które w połączeniu z akcesoriami – na przykład klawiaturą – tworzą urządzenie bardziej zbliżone do laptopa. Warto mieć jednak na uwadze, że tablet z klawiaturą w dalszym ciągu nie zastąpi komputera. Chociaż prace wciąż trwają, to nawet iPad ma pewne ograniczenia. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup tabletu do pracy, dokładnie zapoznaj się z jego możliwościami.

Ważnym parametrem tabletów jest oczywiście pamięć RAM, który w połączeniu z procesorem odpowiada za jego wydajność. Aby mieć gwarancję płynnego działania, polecamy decydować się na urządzenia, które mają minimum 3 GB RAM. Takie modele doskonale sprawdzą się do przeglądania Internetu oraz mediów społecznościowych. Do grania w gry mobilne, pracy czy oglądania filmów lepszym rozwiązaniem będą tablety z większą ilością RAM.

Zwróć również uwagę na pamięć wewnętrzną oraz pojemność baterii. Pamięć wewnętrzną dobierz do własnych potrzeb, biorąc pod uwagę ilość aplikacji, które planujesz zainstalować oraz to, czy będziesz tabletem robić i przechowywać zdjęcia, filmy oraz różnego rodzaju dokumenty. W przypadku pojemności akumulatora natomiast – im większy, tym urządzenie dłużej będzie działało na jednym ładowaniu.

Systemy operacyjne w tabletach – jakie są najlepsze tablety?

Podczas szukania odpowiedniego tabletu, będziesz musiał zdecydować się również na to, jaki system operacyjny wybrać. Aktualnie na rynku najwięcej urządzeń dostarcza się z systemem Android. Jednakże większą popularnością cieszą się tablety z iPadOS – czyli rozwiązania projektowane i produkowane przez markę Apple. Dlaczego? Ponieważ są wydajniejsze, działają płynniej, a wszystkie dostępne w sklepie aplikacje są w każdym calu przystosowane do systemu. Ponadto iPad to także świetna opcja dla tych, którzy już posiadają urządzenia marki Apple – na przykład iPhone’a lub MacBook’a. Dzięki temu łatwiejsza stanie się również komunikacja między urządzeniami.

Nieco mniejszą popularnością cieszą się tablety z systemem Windows. Te poleca się głównie tym osobom, które szukają urządzeń głównie do pracy. Dlaczego? Ponieważ tablet z Windowsem lepiej poradzi sobie z obsługą aplikacji, które znasz z systemu operacyjnego wgrywanego na komputer stacjonarny czy laptop.

Akcesoria do tabletów – co warto kupić?

Jakie akcesoria do tabletów warto kupić? Wszystko zależy od tego, do czego planujesz swój tablet wykorzystać. Na rynku aktualnie możesz znaleźć tablety z rysikiem, dzięki którym bez problemu stworzysz nie tylko grafikę czy rysunek, ale i ręczne notatki. Do tworzenia dokumentów tekstowych czy innych treści, polecamy dokupić wygodną klawiaturę. Pisanie na klawiaturze jest nie tylko szybsze, ale i bardziej komfortowe od pisania na tej, która wyświetla się na ekranie urządzenia.

Oprócz tego polecamy również zainwestować w case czy etui, szczególnie jeśli planujesz zabierać tablet ze sobą. Dzięki temu Twoje urządzenie nie porysuje się ani nie uszkodzi podczas transportu. Ponadto na rynku można znaleźć funkcjonalne etui, które można wykorzystać również jako podpórkę i zagwarantować sobie zdrowszą pozycję podczas patrzenia w ekran. Jeżeli wciąż nie wiesz, jaki tablet kupić, sprawdź najlepsze tablety z danej kategorii lub wybierz najlepszy tablet odpowiadającej ci firmy. Możesz zwrócić uwagę na głośniki stereo, które każdy nowy dobry tablet oferuje. Jeżeli chodzi o ranking tabletów to Microsoft Surface często zajmuje wysokie pozycje, jednak część osób może preferować tańszy tablet. Polecane tablety wcale nie muszą być drogie. Nawet najtańsze tablety niektórych firm mają dobrą rozdzielczość ekranu i wydajny ośmiordzeniowy procesor. Najlepiej więc kupić mobilne urządzenia łączące ze światem odpowiadające temu, czego się rzeczywiście potrzebuje.