neobit.pl

Najlepsza elektronika użytkowa

Pierwszy telefon dla dziecka? Jaki powinien być?

Myśl o pierwszym telefonie niejednych rodziców przeraża. Martwimy się, że technologia pochłonie nasze dziecko. Jednak obecnie smartfon jest stałym elementem naszego życia, więc taka jest kolej rzeczy.

Kiedy dziecko powinno otrzymać pierwszy telefon?

Takiego konkretnego wieku nie ustalono, ale można przypuszczać, że wiek szkolny jest odpowiedni na posiadanie pierwszego telefonu przez dziecko. Jednak nie dawajmy telefonu dziecku za szybko, szczególnie poza domem. Dlaczego? Ponieważ może dojść do nieszczęśliwego wypadku na drodze, jak to miało miejsce niedawno w regionie Kielc – więcej o tej sytuacji tutaj.

Zwłaszcza jak dziecko musi codziennie samo wracać ze szkoły, no i wtedy nie mamy z nim stałego kontaktu. Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Dla dziecka na początku telefon będzie służył do wykonywania i odbierania połączeń, ale z czasem będzie pełnił inne funkcje, których bardzo często najbardziej się obawiamy, typu pierwsze gry, aplikacje.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze telefonu dla dziecka?

Jeśli zdecydujemy się na kupno telefonu powinien być w miarę tani. Wiadomo przy dzieciach ryzyko uszkodzenia jest duże. Przede wszystkim taki telefon dla dziecka powinien być prosty w obsłudze. Dziecko nie potrzebuje telefonu z wieloma funkcjami.

Powinien mieć wytrzymały wyświetlacz, pojemną baterię, funkcję wi-fi, lokalizację GPS, mocny procesor oraz kontrolę rodzicielską.

Zadbajmy o dodatkowe zabezpieczenia takie jak:

  • szkło hartowane,
  • etui wodoodporne.

Cena smartfona uzależniona jest od parametrów technicznych takiego telefonu. W przyszłości gdy dziecko urośnie i będzie bardziej świadome jaki smartfon mu się marzy. Wtedy zakup telefonu należy z nim przedyskutować. Świat pędzi nieubłaganie i technologia również chcąc nie chcąc pędzi z prędkością światła.