neobit.pl

Najlepsza elektronika użytkowa

Jak usunąć wodę z głośnika telefonu?

Jest kilka sposobów na usunięcie wody z głośnika telefonu. Można go wytrzeć i pozostawić do wyschnięcia. Można użyć aplikacji, która odtwarza dźwięk na określonym poziomie. Również miska z ryżem może wyciągnąć wilgoć, można też oddać telefon do punktu naprawczego. Jeśli przez przypadek upuścisz telefon do wody lub rozlejesz na niego płyn, głośnik telefonu może wydawać przytłumiony dźwięk. Na szczęście wody można się pozbyć na kilka różnych sposobów.

1. Wytrzyj telefon

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić po kontakcie wody z głośnikiem telefonu, jest wytarcie go. Użyj suchej, niestrzępiącej się ściereczki z mikrofibry i delikatnie wytrzyj telefon i głośnik, aż nie będzie na nim widać wody.

Pozostaw telefon do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny, a następnie spróbuj użyć głośnika. Jeśli dźwięk jest stłumiony lub nie tak wyraźny, spróbuj wykonać następny krok.

2. Umieść telefon w misce z ryżem

Jednym ze sposobów na usunięcie wilgoci z telefonu jest włożenie go na noc do miski z ryżem. Polecana jest na portalu www.Codzienne.pl jako domowa metoda na usunięcie wilgoci. Choć ta metoda nie jest gwarantowana, zadziałała w przypadku wielu osób, więc zdecydowanie warto spróbować.

3. Użyj aplikacji

Niezależnie od tego, czy masz iPhone’a, czy telefon z systemem Android, istnieją aplikacje do pobrania, które mogą pomóc Ci pozbyć się wody z kratki głośnika telefonu. Aplikacje te odtwarzają dźwięk, który wytwarza fale dźwiękowe wystarczająco silne, aby wypchnąć wodę z głośnika.

W przypadku iPhone’ów można użyć aplikacji Water Eject i Speaker Cleaner, które emitują dźwięk wypychający wodę z głośnika. W przypadku urządzeń z systemem Android dobrym rozwiązaniem jest program Speaker Cleaner.

4. Oddaj urządzenie do naprawy w autoryzowanym serwisie

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, ostatnią deską ratunku jest wysłanie telefonu do centrum serwisowego producenta w celu naprawy. Jeśli telefon jest jeszcze na gwarancji, być może uda się go naprawić za darmo lub po niższej cenie, jeśli urządzenie jest wodoodporne.

Większość producentów nie obejmuje jednak uszkodzeń spowodowanych przez wodę gwarancją, nawet jeśli urządzenie jest reklamowane jako wodoodporne. Mimo to powinieneś być w stanie uratować głośnik, nawet jeśli będzie to wymagało dopłaty.

Środki ostrożności

Próbując usunąć wodę z głośnika telefonu, pamiętaj o następujących wskazówkach:

  • Unikaj używania suszarki do usuwania wody z głośnika telefonu, ponieważ może to spowodować nienaprawialne uszkodzenie elektroniki telefonu.
  • Nie wkładaj żadnych przedmiotów do telefonu ani do głośnika
  • Nie próbuj samodzielnie demontować telefonu
  • Unikaj podgrzewania telefonu, ponieważ bateria może wybuchnąć
  • Nie próbuj ładować telefonu, gdy jest mokry
  • Unikać agresywnego potrząsania lub uderzania telefonem