neobit.pl

Najlepsza elektronika użytkowa

Oglądanie telewizji może sprawić, że nie zaśniesz

Oglądanie wieczornego ekscytującego filmu to ulubiony sposób na odpoczynek wielu osób po długim dniu pracy. Nie mogą się doczekać powrotu do domu, zjedzenia obiadu, a potem zapewnienia sobie rozrywki.

Bezsenność a oglądanie telewizji

Po godzinach oglądania telewizji decydują się na spanie i zamiast szybko zasnąć, przez kilka następnych godzin tarzają się w łóżku, cierpiąc na bezsenność. Kiedy oglądamy coś ekscytującego lub ekscytującego w telewizji, nasza adrenalina wzrasta i trudno jest uspokoić się do punktu, w którym sen przychodzi łatwo.

Nasze umysły też zaręczyć się i próba uciszenia tego może być problemem, zwłaszcza jeśli to, czym byliśmy oglądanie było niepokojące lub denerwujące. Jeśli nasze emocje są wysokie i koniec dnia jest w pobliżu możemy albo stracić sen, ponieważ zasypianie trwa dłużej, albo cierpimy z powodu bezsenność i obudzić się następnego ranka, mając mało snu lub wcale. Nie zawsze kojarzymy naszą bezsenność z tym, co robiliśmy wieczorem. Zamiast tego my przypisuj to problemom w pracy lub innym zmartwieniom. To prawda czasami, ale może być tak, że nasze umysły wędrujemy do innych rzeczy, gdy leżymy w łóżku nie mogąc zasnąć, ponieważ byliśmy tak pobudzeni przez nasze wybory oglądania. Telewizja ma bezpośredni wpływ na emocje człowieka i czy wydałeś przez ostatnie dwie godziny przed snem oglądając horror, twoje serce biło na tyle, że po prostu szybkie zasypianie nie jest już opcją.

Warto też pamiętać, że wiele tracimy nie pamiętając swoich snów – poznaj sposoby na zapamiętywanie tego co się nam śniło.

  • Niektóre sugerowane alternatywy to: Czytanie książki lub czasopisma. Wybierz coś, co naprawdę Cię interesuje przeczytaj, to pomoże Ci się zrelaksować i zasnąć.
  • Zagraj w grę planszową lub karcianą z rodziną. Spędzanie czasu z najbliższymi to doskonały sposób na odprężenie dnia.
  • Weź ciepłą kąpiel. Zanurzenie ciała w wannie pełnej ciepłej wody pomaga zrelaksować się mięśnie i koi organizm pomagając w zasypianiu.
  • Idź na spacer. Wychodzenie na zewnątrz i ćwiczenia fizyczne mogą Cię zmęczyć na tyle, że będziesz dryfować szybko zasnąć.

Stymulacja psychiczna jest ważna, jeśli chodzi o prowadzenie samochodu, naukę i naukę. Są chwile w naszych czasach, kiedy musimy być całkowicie czujni i rozbudzeni.

Raz nie chcemy to się dzieje wieczorem, kiedy kładziemy się do łóżka. Twoje wieczorne zajęcia mogą być prekursorem czy będziesz cierpieć na bezsenność. Wybierz, aby spędzić czas przed snem, robiąc coś relaksującego, co pozwoli Ci się uspokoić i przygotuj swoje ciało na całonocny odpoczynek. Ekscytujące zajęcia lepiej zostawić wcześniej w ciągu dnia kiedy chcesz i musisz być całkowicie rozbudzony.