neobit.pl

Najlepsza elektronika użytkowa

Jak wyjąć kartę SIM z iPhone’a, aby ją wymienić lub usunąć?

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz swojego starego iPhone’a, wymieniasz go na nowy model, czy wysyłasz go do naprawy, ważne jest, aby wyjąć kartę SIM telefonu.
Karta SIM — lub karta modułu tożsamości subskrybenta — jest jak kluczyk zapłonu telefonu. Karty SIM przechowują numer telefonu i dane konta, a bez karty nie można wykonywać ani odbierać połączeń.
Oznacza to, że jeśli chcesz skonfigurować nowego iPhone’a lub po prostu chronić swoje dane osobowe przed kradzieżą podczas nieobecności telefonu, powinieneś wyjąć kartę SIM. Na szczęście jest to łatwe.
Najpierw zdejmij obudowę swojego iPhone’a (jeśli ją masz), aby odsłonić obudowę telefonu. Następnie zdobądź narzędzie do wyjmowania karty SIM, które często jest dołączane do nowych telefonów, ale można je również kupić online.

 

Jeśli nie masz dostępu do narzędzia do wyjmowania karty SIM, równie dobrze sprawdzi się cienki spinacz do papieru.

 

1. Znajdź tackę karty SIM; będzie znajdować się po prawej stronie telefonu (patrząc z przodu) i ma kształt długiego, wąskiego owalu z małym zagłębionym otworem.
2. Delikatnie wciśnij końcówkę narzędzia do wysuwania lub spinacza do papieru w otwór i dociśnij dolną część tacki karty SIM, aż tacka nieco się wysunie.
3. Gdy tacka wyskoczy, wysuń ją i wyjmij leżącą w niej małą kartę SIM.
4. Jeśli masz nową kartę SIM, którą chcesz włożyć do iPhone’a, umieść ją w pustej tacy. W przeciwnym razie po prostu włóż ponownie pustą tacę, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu.
5. Wykonaj te same czynności, aby włożyć kartę SIM do nowego iPhone’a. Kiedy należy wyjąć kartę SIM?
Niektórzy uważają, że wyjęcie karty SIM uniemożliwia namierzenie telefonu. Prawdę mówiąc, Twój telefon można zwykle śledzić nawet bez karty SIM.

Szukasz serwisu telefonów w Bielsko-Białej? Zajrzyj na stronę https://halobielsko.pl/.
Wyjmij kartę SIM, jeśli chcesz ją przenieść do nowego telefonu lub zwrócić do usługodawcy. Jeśli wydano Ci nową kartę SIM, musisz również wyjąć i wymienić starą.
Dodatkowo, jeśli zamierzasz wysłać telefon do naprawy, poświęć 30 sekund na wyjęcie karty SIM. Karty SIM nie są drogie, ale zawierają dane osobowe, które mogą prowadzić do kosztownych problemów, jeśli zgubisz kartę lub wpadnie ona w ręce oszusta.
Jeśli masz nową kartę SIM i nowy telefon, nadal wyjmij starą kartę SIM. Wstawienie go oznacza, że każdy, kto dzwoni na Twój stary numer, nadal będzie dzwonił.
Wyjęcie karty SIM uniemożliwi wykonywanie połączeń, korzystanie z mobilnego Internetu oraz wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych SMS. Na iPhonie nie zawsze jest z tym problem, ponieważ nadal możesz łączyć się z Wi-Fi i używać go do wysyłania wiadomości iMessages – ale w tym momencie możesz równie dobrze kupić iPoda Touch.