neobit.pl

Najlepsza elektronika użytkowa

Jak uratować zalany telefon

Telefon, a dokładnie smartfon, to obecnie urządzenie, które jest absolutnie najbardziej popularną elektroniką osobistą na świecie. Nosimy go ze sobą wszędzie, dlatego jest bardzo podatny na uszkodzenia. Zalanie telefonu to częsty problem współczesnego człowieka. Na szczęście w wielu przypadkach zniszczoną w ten sposób elektronikę da się jeszcze ocalić.

Przede wszystkim, bez paniki. Kiedy telefon ma kontakt z wodą, trzeba próbować go ratować, postępując szybko i sprawnie. Pierwszym krokiem będzie natychmiastowe wyjęcie baterii, kart pamięci i kart sim, a następnie osuszenie wszystkich elementów chusteczką. Najlepiej sprawdzi się taka bawełniana, niepyląca, która dobrze absorbuje wilgoć.

Skorzystaj z usług serwisu naprawiającego telefony

Jeżeli szukasz serwisu zajmującego się naprawą telefonów, przejrzyj ofertę dostępną na stronie https://www.gorzowinfo.pl/.
Gdy z grubsza wytarliśmy wszystkie części, czas na wydobycie całej wilgoci z wnętrza, trudno dostępnych miejsc i podzespołów. Aby tego dokonać, umieszczamy telefon (nadal w częściach) w woreczku strunowym (szczelnym), wraz ze środkiem absorpcyjnym. Można kupić specjalnie dedykowany zestaw do suszenia telefonów lub elektroniki i skorzystać z niego. Jeśli nie mamy go pod ręką, można sięgnąć po sprawdzone, choć nie tak skuteczne sposoby. Ryż czy sól nieźle wchłaniają wilgoć. Dobrze poradzi też sobie żwirek dla kota lub pakieciki, które w celu zachowania niskiej wilgotności umieszcza się czasem w żywności (w paczkach orzeszków czy niektórych przekąsek). Pomogą one wchłonąć resztki wilgoci. Jeśli jednak używacie soli, zadbajcie, by nie miała bezpośredniej styczności z telefonem – wystarczy że będzie w narożniku większego woreczka strunowego. I pamiętajcie – im lepiej rozmieścicie części telefonu, tym szybciej pozbędziecie się wilgoci.

Warto wspomnieć, że używając do suszenia na przykład suszarki do włosów, w łatwy sposób możecie uszkodzić sprzęt. Wysoka temperatura, w dodatku nierównomiernie rozłożona niesie za sobą podobne zagrożenie, jak kąpiel w wodzie.