neobit.pl

Najlepsza elektronika użytkowa

Pixel 6 może otrzymać nową, lepszą wersję Tłumacza Google.

Większość wycieków Google Pixel 6 do tej pory koncentrowała się na sprzęcie, ale najnowszy wyciek dotyczy oprogramowania i sugeruje, że nadchodzący telefon może przynieść przeprojektowanie Tłumacza Google.
Zupełnie nowy interfejs ukryty w najnowszej aktualizacji Tłumacza Google (wersja 6.21). Interfejs, który przenosi większość przycisków w dół ekranu z ich aktualnej pozycji w pobliżu góry.
Ta zmiana powinna znacznie ułatwić korzystanie z aplikacji jedną ręką, zwłaszcza na większych telefonach. Jest to zmiana, którą być może skłonił podobno 6,71-calowy ekran Google Pixel 6 Pro. Poza tym jest kilka innych poprawek, takich jak opcja „Więcej” pojawiająca się zamiast typowej ikony menu hamburgera – i to również znajduje się na dole.
Warto zauważyć, że nie ma gwarancji, że ten nowy interfejs kiedykolwiek zostanie uruchomiony. Został znaleziony w pakiecie APK, co oznacza, że ​​​​nie masz jeszcze do niego dostępu, a programiści XDA zauważają, że jest obecnie niedokończony i może zostać porzucony w przyszłej kompilacji. Ale jest to coś, z czym Google przynajmniej się bawi.
Jeśli ten nowy wygląd zostanie uruchomiony, prawdopodobnie nastąpi to w serii Google Pixel 6, ponieważ w kodzie znajduje się wzmianka, która według XDA Developers odnosi się do telefonów Pixel 2021.
Jest więc duża szansa, że ​​zobaczymy to na Pixel 6 i Pixel 6 Pro, gdy wylądują, prawdopodobnie w październiku. Może to jednak oznaczać, że ta funkcja jest dostępna wyłącznie w serii Pixel 6.
Google nie powinien powstrzymywać łatwych w użyciu funkcji.
Biorąc pod uwagę, że celem tego przeprojektowania Tłumacza Google wydaje się być ułatwienie obsługi jedną ręką, naprawdę nie sądzimy, aby Google powinno było robić to wyłącznie z serii Pixel 6.
Istnieje wiele rodzajów dużych telefonów, które mogą na tym skorzystać (nie wspominając o osobach o małych dłoniach), a jeśli Google zamierza oferować swój system operacyjny Android innym producentom, nie powinien powstrzymywać funkcji, które poprawiają podstawowe wrażenia i dostępność dla użytkowników.
Ponieważ jest to konkretnie aplikacja Google, nie jest to nawet coś, co producenci mogą naśladować we własnych interfejsach użytkownika bez oferowania zupełnie nowej aplikacji do tłumaczenia, więc nie jest to to samo, co oferowanie, powiedzmy, funkcji aparatu, którą inna firma mogłaby opracować na swoim.
Oczywiście nie ma gwarancji, że to przeprojektowanie będzie przeznaczone wyłącznie dla Pixels, jeśli w ogóle zostanie uruchomione. Ale biorąc pod uwagę pozorne odniesienie do serii Pixel 6 i fakt, że Google zachował niektóre funkcje Pixels w przeszłości, wydaje się to bardzo możliwe.
Z drugiej strony w kodzie jest również wzmianka o Material You. Jest to wizualny przegląd Androida, który pojawi się wraz z Androidem 12 , więc być może oznacza to, że wszystkie urządzenia z Androidem 12 będą się kwalifikować.

Interesujesz się nowinkami technologicznymi i chcesz być na bieżąco? Koniecznie odwiedź https://www.gorzowinfo.pl/.