neobit.pl

Najlepsza elektronika użytkowa

Wady i zalety gier na automatach

Automaty to jedna z najbardziej popularnych na całym świecie gier hazardowych. Można w nie grać zarówno w tradycyjnych kasynach, jak i w kasynach online. Te drugie mają z roku na rok coraz więcej fanów. Oferują szeroki zakres gier hazardowych, spośród których każdy użytkownik jest w stanie wybrać coś idealnego dla siebie i wprost prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych, bardziej nowoczesnych oraz urozmaiconych gier. Jedną z najpopularniejszych jest słynna gra hazardowa owoce. W internecie można grać za darmo, co coraz bardziej zyskuje na popularności. Nie ma wtedy konieczności rejestracji, natomiast mimo to można się przy tym świetnie bawić. Jakie są główne wady i zalety gier na automatach?

Niezbyt duże szanse wygrania

Szanse wygrania na automacie są oceniane na dość niskie. Duże dochody kasyn pochodzą właśnie z procentu zysku z pieniędzy stawianych przez graczy. Procent pieniędzy, które nie zostały zatrzymane, przechodzi na graczy w ciągu długiego okresu czasu. Automaty przynoszą spory dochód, gdyż są zaprogramowane w taki sposób, aby wypłacać jedynie pewien procent ze stawianych przez wszystkich graczy pieniędzy. Są one także zaprogramowane tak, żeby uzyskać pewność, iż nie stracą pieniędzy w przeciągu dłuższego okresu czasu. Gracze nie mają możliwości dowiedzieć się, jaka jest wypłata z automatu, na którym grają. W porównaniu do innych gier hazardowych, w przypadku automatów ustalenie przez gracza możliwych realnych szans wygrania albo przegrania jest wprost niemożliwe.

Szybkie tempo gry

Szybkie tempo gry może być zarówno zaletą, jak i wadą, w zależności od preferencji użytkownika oraz kilku innych czynników. Szybkie tempo gry sprawia, że gracz nie może narzekać na brak emocji podczas gry na automatach. Natomiast z drugiej strony, gra na automatach, jako że odbywa się w znacznie szybszym tempie niż w innych grach, sprawia, że użytkownik może znacznie szybciej stracić większą ilość pieniędzy. Automaty oferują ciągłą formę gry, a w jej czasie gracze dokonują od 600 do 1200 pociągnięć ramieniem automatu w ciągu jednej godziny.

Nisko wypłacalne symbole pojawiają się częściej

Nie jest tajemnicą, że koła automatów są zaprogramowane w taki sposób, aby nisko wypłacalne symbole wyskakiwały przed oczami gracza o wiele częściej niż symbole głównej wygranej. Mimo że nie wszyscy gracze zdają sobie z tego sprawę, tak właśnie wygląda rzeczywistość. Kasyno nie może używać obciążonych kart czy też kości, jednak obciążone koła w automatach to zupełnie inna sprawa i jest to dosyć powszechne zjawisko. 

Koła, które nie są zbalansowane

Kolejną rzeczą, o której warto wiedzieć, jest fakt występowania niezbalansowanych kół, czyli takich, na których symbole głównej wygranej nie są zainstalowane tak często jak na innych kołach. W praktyce oznacza to, że gracz ujrzy dwa symbole głównej wygranej częściej niż trzy takie symbole jednocześnie. To powoduje, że w grającym rodzi się poczucie bliskiej wygranej, jednak jest to dość złudne. Podczas gdy użytkownicy obserwują obracające się koła, mają nieodparte wrażenie, że wszystkie symbole mają taką samą szansę na pojawienie się jednocześnie. Gracze nie mają jednak szans ani sposobu na odkrycie tego, że tak naprawdę brakuje symboli głównej wygranej. Mogą więc trwać w ciągłym przekonaniu, że mają lepsze szanse wygrania, niż jest to w ogóle możliwe.

Bliskie wygrane

Czym jest bliska wygrana? To sytuacja, w której symbol głównej wygranej pojawia się tuż powyżej albo poniżej linii wypłaty. Dzięki temu grający ma wrażenie, że jest to zaledwie jedno miejsce, które dzieliło go od wygranej. Rodzi się wtedy w nim wrażenie, że przecież prawie wygrał, jednak fakt jest taki, że przegrana jest przegraną i niczym więcej. Bliskie wygrane motywują użytkowników do tego, aby kontynuować grę. Liczą oni na to, że następnym razem być może uda im się wygrać, skoro byli już tak blisko.

Niewielkie wygrane

Nie da się ukryć, że gracze, którzy grają na automatach, mogą mieć częste wygrane, jednak nie są one duże. Te niewielkie wygrane cieszą, jednak raczej nie zrekompensują sumy pieniędzy, które użytkownik wydaje na grę, a wygrane sumy są wydawane ponownie w grze. Oznacza to, że jeżeli na przykład gracz rozpocznie grę z sumą 100 dolarów, to po pewnym czasie może zacząć stawiać o wiele więcej, gdyż małe wygrane będą dodawane do sumy wyjściowej. Niewielkie wygrane dają poczucie większego sukcesu w grze niż ma to w rzeczywistości miejsce, podobnie zresztą jak tak zwane fałszywe wygrane, czyli takie, w których suma, którą gracz wygrywa w jednym zamachnięciu, jest mniejsza niż ta, którą postawił.

Wygoda gry

Niewątpliwą zaletą gier na automatach jest ich wygoda, a także prostota. Nie są one skomplikowane i nie wymagają ani określonych umiejętności, ani specjalnego przygotowania od gracza. Wielu użytkowników bardzo docenia te cechy. Nie chcą oni poświęcać wiele czasu i oczekiwać godzinami na wynik gry. Wystarczy im jedno zamachnięcie i po kilku sekundach wiedzą już, czy wygrali, czy też przegrali. Gra na automatach to szybka i prosta rozrywka, która dostarcza graczom emocji, jakich szukają w tego typu czynności.

Wyjątkowo szeroki wybór gier

Gry na automatach oferują ciekawy oraz urozmaicony interfejs, który przyciąga wielu użytkowników. Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów gier typu jednoręki bandyta, a użytkownicy mogą bez problemu wybierać spośród nich wszystkich te, które najbardziej przypadną im do gustu. Tytułów gier są wprost tysiące. Jedną z najpopularniejszych gier typu jednoręki bandyta jest Hot Spot. Poza tym popularnością cieszy się także na przykład Book of Ra, czyli gra przenosząca użytkownika w tajemniczy świat starożytnego Egiptu. Klasyką jest Sizzling Hot, czyli automat o tematyce owocowej. Warto także wspomnieć o grze Mega Joker, którego popularność nie słabnie od lat. Automaty dzielą się zwykle na 5 grup: trzywalcowe, pięciowalcowe, wielorzędowe, multi-spin oraz progresywne.

Bonusy w grach na automatach

Gry na automatach stały się jeszcze bardziej emocjonujące wraz z pojawieniem się w nich bonusów. Czym one są? To nie tylko nagrody dla graczy jak bonusy bez depozytu w kasynie, ale też dodatkowe funkcjonalności. Mogą to być na przykład mini gry aktywowane po wylosowaniu poszczególnych symboli na bębnach. Ich celem jest oczywiście urozmaicenie gry oraz zaskoczenie graczy. Tego rodzaju bonusy są szansą na zdobycie dodatkowych wygranych oraz zachęcają użytkownika do dalszej gry. W niektórych rundach bonusowych gracz widzi na ekranie kilka przedmiotów do wyboru, po których odkryciu zostają mu przyznane nagrody.

Możliwość grania za darmo

Gra na automatach online może być niezobowiązującą rozrywką i formą na spędzanie wolnego czasu i wcale nie trzeba angażować w to środków pieniężnych. Jedną z podstawowych różnic pomiędzy darmową grą na automatach a grą na pieniądze jest to, że ta pierwsza opiera się na wirtualnych kredytach i wygranych nie można w żaden sposób wypłacić, natomiast ta druga wymaga wpłacenia depozytu i postawienia zakładu, a wygraną można wypłacić na swoje konto. W darmowe gry na automatach można grać bez limitu, a tytuły nie są regulowane przez prawo, więc są dostępne dla większości graczy nawet w tych państwach, w których hazard na automatach podlega ograniczeniom. Gra na automatach, które są darmowe to bardzo dobry sposób na naukę zasad oraz poznanie mechanizmów wypłat i zapoznanie się ze wszystkimi funkcjami i symbolami bonusowymi.